Սղնախում մեկնարկել են գյուղամիջյան ճանապարհների սալապատման աշխատանքները
Ասկերանի շրջանի Սղնախ համայնքում մարտի 28-ից մեկնարկել են գյուղամիջյան ճանապարհների սալապատման աշխատանքները:
Սղնախում մեկնարկել են գյուղամիջյան  ճանապարհների   սալապատման   աշխատանքները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրուցյում ասել է Սղնախ համայնքի ղեկավար Եղիշե Ղահրամանյանը՝ նշելով, որ աշխատանքներն իրականացվում են ԱՀ կառավարության և ծննդով սղնախցի բարերար Արման Հակոբջանյանի ֆինանսավորմամբ:
Ե. Ղահրամանյանի խոսքով՝ այս օրերի ընթացքում համայնքում իրականացվել է շուրջ 20 քառ./մ սալապատում:
«Գյուղամիջյան ճանապարհները գտնվում էին անմխիթար վիճակում: Անցած տարի համայնքում կառուցել ենք խմելու ջրի ներքին ցանց, որը ևս պատճառ է հանդիսացել ճանապարհների անանցանելիության համար: Ուրախ ենք, որ մեր համագյուղացու ջանքերով կունենանք բարեկարգ փողոցներ, և մեր բնակչությանը հուզող այս հարցը ևս կլուծվի: Ճանապարհներն ունենալու են մոտ 4 մ լայնություն, կառուցելու ենք նաև հենապատեր»,-մասնավորապես ասել է համայնքի ղեկավարը:
Խոսելով այլ խնդիրներից՝ Ե. Ղահրամանյանը տեղեկացրել է, որ Սղնախը մանկապարտեզի շենք չունի, այն դեպքում, երբ նախադպրոցականների թիվը հասնում է 30-ի, իսկ դպրոցի շենքը բավականին հին է. այն վերանորոգման կարիք ունի:
Առաջիկայում Ա. Հակոբջանյանի միջոցներով նախատեսվում է իրականացնել նաև համայնքի փողոցների լուսավորության աշխատանքներ:

Началось мощение дорог в селе Схнах
СТЕПАНАКЕРТ, 30 марта, АРЦАХПРЕСС. Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» заявил глава села Схнах Егише Каграманян, отметив, что работы финансируются правительством Арцаха и благотворителем родом из села Сханах Арманом Акопджаняном. По словам Каграманяна, на данный момент в селе вымощено около 20 квадратных метров дорог.
«Сельские дороги были в плохом состоянии. В прошлом году мы провели внутреннюю сеть питьевой воды в селе, что также стало причиной непроходимости дорог. Мы рады, что благодаря усилиям нашего односельчанина мы улучшим состояние улиц, и этот вопрос, волнующий наше население, также будет решен.
Дороги будут шириной около 4 м, мы также будем строить подпорные стены», - сказал глава общины. Говоря о других вопросах, Каграманян сообщил, что в Схнахе нет здания детского сада, в то время как количество дошкольников достигает 30, а здание школы довольно старое и нуждается в ремонте. В ближайшее время предусмотрено провести уличное освещение на средства А. Акопджаняна.