Ուհանում վերսկսվել են մետրոյի աշխատանքները. gazeta.ru
Նոր տեսակի կորոնավիրուսի տարածման էպիկենտրոն չինական Ուհան քաղաքում վերսկսվել են մետրոյի աշխատանքները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Ավելի վաղ, կորոնավիրուսի համաճարակի ֆոնին, մետրոյի աշխատանքները երկու ամսով դադարեցվել էին: Դրան զուգահեռ ժամանակավորապես դադարեցվել էր նաև հասարակական տրանսպորտի աշխատանքը, փոխանցում է Panorama.am-ն։
Նշվում է, որ այս պահին գործում է մետրոյի 184 կայան: Մետրոյում տեղադրված վահանակներով քաղաքացիներին ներկայացվում են սոցիալական գովազդներ՝ կորոնավիրուսի ախտանիշների մասին։
2019 թվականի դեկտեմբերի 31-ին, Չինաստանի իշխանությունները հայտարարեցին Ուհան քաղաքում թոքաբորբի բռնկման մասին: Հիվանդության պատճառական գործակալը կորոնավիրուսի նոր տեսակ է, որին տրվում է պաշտոնական անուն ՝ COVID-2019:

«Газета.Ру»: В китайском Ухане снова заработало метро
В китайском городе Ухань, из которого началось распространение нового типа коронавируса COVID-19, возобновил работу метрополитен.
СТЕПАНАКЕРТ, 28 марта , АРЦАХПРЕСС: Об этом сообщает «Газета.Ру» со ссылкой на источник «Жэньминь Жибао». Ранее на фоне эпидемии коронавируса работа метро была приостановлена на два месяца. Вместе с метрополитеном временно прекратил свою работу и общественный транспорт. На данный момент в Ухане восстановлена работа 184 станций. В метро также установлены тепловизоры для выявления у граждан признак.