Կորոնավիրուսի բռնկումը կարող է ցիկլային բնույթ ստանալ․ «Ամերիկայի ձայն»
Ինֆեկցիոն հիվանդությունների կանխարգելման հարցերով առաջատար ամերիկյան մասնագետը նախազգուշացրել է, որ կորոնավիրուսի բռնկումը, հնարավոր է, ցիկլային բնույթ ստանա եւ կարող է վերադառնալ առավել ուժեղ ձեւով, եթե անհրաժեշտ միջոցներ չձեռնարկվեն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում է «Ամերիկայի ձայնը»։
Ալերգիկ եւ վարակիչ հիվանդությունների ինստիտուտի տնօրեն Էնթոնի Ֆաուչին ասել է, որ վիրուսը սկսում է տարածվել Հարավային Աֆրիկայում եւ հարավային կիսագնդի այլ երկրներում, որտեղ շուտով ձմեռ կսկսվի։
Ֆաուչիի խոսքերով, եթե այդ տարածաշրջաններում կորոնավիրուսի զգալի բռնկում լինի, ապա դա ցույց կտա, որ վիրուսի տարածումը կարող է ստանալ ցիկլային բնույթ եւ հյուսիսային կիսագնդի երկրներին այդ դեպքում հարկ կլինի պատրաստ լինել համաճարակի երկրորդ ցիկլին հաջորդ տարի։

A leading American specialist in infectious diseases warned that the outbreak of the coronavirus that the world is experiencing today may be cyclical, Voice of America reported.
Voice of America: Coronavirus outbreak may become cyclical
STEPANAKERT, MARCH 27, ARTSAKHPRESS: US National Institute of Allergy and Infectious Diseases Director Dr. Anthony Fauci noted that cases of the virus are starting to appear in South Africa and other southern hemisphere countries where winter is coming.
According to Fauci, if a significant outbreak of coronavirus occurs in these regions, this will be a clear indication that the spread of the virus may become cyclical and that countries in the Northern Hemisphere should be prepared for the second cycle of the epidemic next year.