«Առողջ Արցախ» ծրագրի շրջանակներում ավելի քան 165 անձանց տրամադրվել է օգնություն. առաջիկայում նախատեսվում են այլ ծրագրեր ևս
««Որոշում» քաղաքացիական նախաձեռնություն» հասարակական կազմակերպությունը «Առողջ Արցախ» ծրագրի շրջանակներում Արցախում տնային պայմաններում բուժում ստացող միայնակ տարեցներին և հաշմանդամություն ունեցող ավելի քան 165 անձանց տրամադրել է օգնություն՝ սննդի և բժշկական պարագաների տեսքով:
«Առողջ Արցախ» ծրագրի   շրջանակներում  ավելի  քան  165   անձանց    տրամադրվել  է   օգնություն. առաջիկայում  նախատեսվում  են   այլ  ծրագրեր     ևս
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ««Որոշում» քաղաքացիական նախաձեռնություն» ՀԿ համահիմնդիր Սևակ Հակոբյանը:
Նրա խոսքով՝ աջակցության ծրագիրը գործելու է այնքան ժամանակ, որքան բավարարեն ֆինանսական միջոցները, որոնք, ընդ որում, ստացվում են տարբեր աղբյուրներից:
Ս. Հակոբյանը շնորհակալություն է հայտնել բոլոր այն անձանց, կազմակերպություններին, կամավորներին, ովքեր այս օրերին միասնական կերպով կարողանում են աջակցել հանրապետությունում ապրող կարիքավորներին:
Մեր զրուցակիցն իր խոսքում մասնավորապես ավելացրել է. «Միայն մեկ նախաձեռնության շրջանակներում հնարավոր չէ ապահովել անհրաժեշտ պարագաների տրամադրումը խոցելի և օժանդակության կարիք ունեցող քաղաքացիներին։ Այդ իսկ պատճառով առաջնահերթություն է տրվում ԱՀ աշխատանքի, սոցիալական հարցերի և վերաբնակեցման նախարարության կողմից ներկայացված, հաշվառված,տնային պայմաններում բուժում ստացող միայնակ տարեցներին և հաշմանդամություն ունեցող անձանց՝ հաշվի առնելով ժամանակի սղությունը, ինչպես նաև աջակցության սահմանաչափը։ Ուստի մեր քաղաքացիներին խնդրում ենք ըմբռնումով մոտենալ մեր գործունեությանը»:Խոսելով «Առողջ Արցախ» ծրագրի շրջանակներում իրականացվելիք միջոցառումների մասին՝ Ս. Հակոբյանն ասել է, որ նախատեսվում է նաև սոցիալական այլ խմբերի ևս աջակցություն տրամադրել:

В рамках проекта «Здоровый Арцах» более 165 людям была оказана помощь. На ближайшее время запланированы и другие программы
Общественная инициатива «Решение» предоставила продовольствие и медикаменты одиноким пожилым людям и инвалидам, проходящим лечение на дому в Арцахе в рамках программы «Здоровый Арцах».
СТЕПАНАКЕРТ, 25 марта, АРЦАХПРЕСС. Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил Севак Акопян, соучредитель общественной инициативы "Решение". По его словам, программа поддержки будет работать до тех пор, пока имеются средства, поступающие из разных источников. С. Акопян поблагодарил всех людей, организации и волонтеров, которые в эти дни могут поддержать нуждающихся в республике. Наш собеседник добавил:
«Только одна инициатива не может обеспечить всех нуждающихся людей необходимыми материалами и помощью. Поэтому приоритет отдается одиноким пожилым людям, проходящим лечение на дому, и инвалидам, список которых предоставлен Министерством труда, социальных дел и расселения, с учетом нехватки времени и объема доступной поддержки. Поэтому мы просим наших граждан подходить к нашей работе с пониманием ». Говоря о мероприятиях, которые будут проводиться в рамках программы «Здоровый Арцах» С. Акопян сказал, что планируется оказывать поддержку и другим социальным группам.