Արցախում կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) դեպք չի գրանցվել
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ առայսօր Արցախի Հանրապետությունում կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) դեպք չի գրանցվել:
Արցախում   կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) դեպք չի գրանցվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մաիսն «Արցախպրես»-ին տեղեկացրել են Արցախում գործող Նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի տեղեկատվական շտաբից:
«Կեղծ և չստուգված լուրերից խուսափելու համար, կրկին կոչ ենք անում հետևել Արցախի Հանրապետությունում ձևավորված նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի տեղեկատվական շտաբի միջոցով տարածվող պաշտոնական լրահոսին: Հորդորում ենք պահպանել կորոնավիրուսային վարակի տարածումը կանխարգելող՝ ԱՀ առողջապահության նախարարության կողմից առաջարկվող միջոցները»,- հայտնել են տեղեկատվական շտաբից։

Случаев коронавирусной инфекции (COVID-19) в Арцахе не зарегистрировано
Согласно информации, предоставленной Министерством здравоохранения, в Республике Арцах на сегодняшний день не зарегистрировано ни одного случая коронавирусной инфекции (COVID-19).
СТЕПАНАКЕРТ, 23 марта, АРЦАХПРЕСС. Об этом Арцахпресс сообщил информационный штаб Межведомственной комиссии по координации профилактики нового коронавируса, действующего в Арцахе. «Во избежание ложных и непроверенных новостей, мы вновь призываем вас следить за официальными новостями, распространяемыми через информационный штаб межведомственной комиссии, координирующей деятельность по распространению нового коронавируса в Республике Арцах. Мы настоятельно призываем вас соблюдать меры, предложенные Министерством здравоохранения для предотвращения распространения коронавирусной инфекции», - говорится в сообщении.