Տեքստիլի արտադրության հայկական առաջատարները մասնակցում են «CPM 2020 – Collection Premiere Moscow» ցուցահանդեսին
Ռուսաստանի մայրաքաղաք Մոսկվայում փետրվարի 24-ին մեկնարկել է «CPM 2020 – Collection Premiere» խորագրով քառօրյա ցուցահանդեսը, որին մասնակցում են ոլորտի առաջատար հայկական 15 ընկերություններ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնեցին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ցուցահանդեսը համարվում է Ռուսաստանում և Արևելյան Եվրոպայում տարվա ընթացքում կազմակերպվող ոլորտի առանցքային միջոցառումներից մեկը, որին մասնակցող 30 երկրներից տարբեր ընկերություններ ավելի քան 1700 հավաքածուներ են ցուցադրում և փոխգործակցության եզրեր որոնում սպառման շուկաների գործընկերների հետ։ Ակնկալվում է, որ ցուցահանդեսը կունենա ավելի քան 22000 հազար մասնագիտացված այցելուներ։
Ցուցահանդեսին ՀՀ պատվիրակության մասնակցությունը համակարգող «Մարքեթինգի հայկական ասոցիացիա» հասարակական կազմակերպության նախագահ Արամ Նավասարդյանը, նախանշելով ցուցահանդեսին մասնակցության ակնկալիքները, նշել է․ «Շատ ուրախ ենք տեսնել ոլորտի այս կարևորագույն միջոցառմանը հայկական պատվիրակության ներկայացուցիչներին, որոնք իրենց ինքնատիպ արտադրանքով յուրահատուկ տեղ են զբաղեցնում տարածաշրջանի այս առանցքային շուկայում։ Ակնկալում ենք, որ մասնակից ընկերությունները կընդլայնեն համագործակցությունը ավանդական գործընկերների հետ, ինչպես նաև կստեղծեն նոր կապեր թիրախային շուկաների գործընկերների հետ»։
Ցուցահանդեսի հայկական տաղավարում շրջայց է կատարել Ռուսաստանի Դաշնությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վարդան Տողանյանը։
Հայկական ընկերությունների մասնակցությանն օժանդակություն է ցուցաբերել նաև ՄԱԱԶԿ-ի կողմից իրականացվող «Հայաստանի արտահանման ուղղվածություն ունեցող ճյուղերի մրցունակության բարձրացում արդիականացման և շուկան մատչելի դարձնելու միջոցով» ծրագիրն իր 5900BC հագուստի ապրանքանիշով։
Ցուցահանդեսին հայկական ընկերությունների մասնակցությունն իրականացվում է Հայաստանի Հանրապետության արտահանմանն ուղղված արդյունաբերական քաղաքականության ռազմավարությամբ միջոցառումների իրականացման պետական աջակցության 2019 թ-ի ծրագրի» շրջանակում։ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության կողմից հայտարարված մրցույթի արդյունքում ծրագրի իրականացումն ապահովում է «Մարքեթինգի հայկական ասոցիացիա» ՀԿ-ն։

Лидеры текстильного производства участвуют в выставке “CPM 2020-Collection Premiere Moscow”
В столице России Москве 24 февраля стартовала четырехдневная выставка “CPM 2020-Collection Premiere”, в которой принимают участие 15 ведущих армянских компаний.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 февраля, АРЦАХПРЕСС: Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью Министерства экономики Армении. Выставка считается одним из ключевых мероприятий в сфере, организуемых в России и Восточной Европе в течение года. Участвующие в ней 30 компаний из разных стран демонстрируют более 1700 коллекций и ищут грани сотрудничества с партнерами по рынкам потребления. Ожидается, что выставку посетят более 22 000 специалистов. Председатель общественной организации “Армянская ассоциация маркетинга”, координирующей участие армянской делегации на выставке, Арам Навасардян, обозначив ожидания участия в выставке, отметил: “Мы очень рады видеть на этом важнейшем мероприятии сферы представителей армянской делегации, которые своей самобытной продукцией на этом ключевом рынке региона занимают особое место.
Мы ожидаем, что участвующие компании расширят сотрудничество с традиционными партнерами, а также создадут и новые связи с партнерами по целевым рынкам”. В армянском павильоне выставки побывал чрезвычайный и полномочный посол Республики Армения в Российской Федерации Вардан Тоганян. Участие армянских компаний в выставке осуществляется в рамках “Программы государственного содействия реализации мероприятий по стратегии промышленной политики, направленной на экспорт Республики Армения на 2019 год”. В результате конкурса, объявленного Министерством экономики Республики Армения, осуществление программы обеспечивает ОО “Армянская ассоциация маркетинга”.