Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվածության առաջին դեպքը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտարարել է երկրի առողջապահության նախարար Եկատերինա Տիկարաձեն՝ հատուկ ճեպազրույցի ընթացքում։ Վարակվածը Վրաստանի 50-ամյա քաղաքացի է, որը նախօրեին Վրաստան է այցելել Իրանից՝ Ադրբեջանի տարածքով։ Նա անմիջապես տեղափոխվել է Թբիլիսիի ինֆեկցիոն հիվանդանոց և որևէ մեկի հետ շփում չի ունեցել։
Ինչպես հաղորդում է «Սպուտնիկ-Գրուզիա»-ն, նույն հիվանդանոցում բարձր ջերմությամբ 14 հիվանդ կա. նրանցից 11-ը Վրաստանի քաղաքացի են, մյուսները՝ Իրանի և Չինաստանի։
Բացի դրանից, փետրվարի 21-ին Իմերեթիի շրջանի Սաչխերե գյուղի հիվանդանոցային համալիրում կարանտինի մեջ են Չինաստանից վերադարձած Վրաստանի 34 քաղաքացի։

Georgia reports first coronavirus case in the country
Georgia on Wednesday reported the first case of coronavirus in the country. Health minister Ekaterine Tikaradze said an infected Georgian citizen, who was traveling from Iran, crossed the border from neighboring Azerbaijan.
STEPANAKERT, FEBRUARY 27, ARTSAKHPRESS: “He was immediately taken to hospital from the border check-point,” she said, according to Reuters.
Tikaradze said the infected man, who traveled by mini-bus with other 12 passengers, crossed the Georgian border with Azerbaijan on Tuesday.