Իրանում եւս երկու մարդ Է մահացել կորոնավիրուսի հարուցած հիվանդությունից
Իրանի իշխանությունները հայտնել են Մարկազի կենտրոնական նահանգում կորոնավիրուսի հարուցած հիվանդությունից մահվան երկու նոր դեպքի մասին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Համապատասխան հայտարարությունը փետրվարի 25-ին արել Է Սավե քաղաքի բժշկական համալսարանի ղեկավար Աբաս Նիկրավեշը:
«Անալիզների արդյունքները ցույց են տալիս, որ վերջին երկու օրում Սավեի շրջանում մահացած երկու պացիենտների մոտ կորոնավիրուս Է եղել»,-նրա խոսքը մեջբերել Է ISNA գործակալությունը: Նիկրավեշը հավելել Է, որ խոսքը վերաբերում Է 82 եւ 78 տարեկան երկու կանանց:
Այսպիսով, Իրանում կորոնավիրուսի հարուցած հիվանդությունից մահվան դեպքերի թիվը հասել Է 14-ի: Իրանի առողջապահության նախարարությունը փետրվարի 19-ին հայտնել Է երկրում նոր կորոնավիրուսով վարակման առաջին դեպքերի մասին: Վարակվածներ են հայտնաբերվել Ղոմում: Պաշտոնական տվյալներով՝ Իրանում կորոնավիրուսով վարակված Է մոտավորապես 60 մարդ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ի:

В Иране еще два человека умерли от болезни, вызванной коронавирусом
Власти Ирана сообщили о двух новых смертях от заболеваний, вызванных коронавирусом, в центральной провинции Маркази.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 февраля, АРЦАХПРЕСС: Соответствующее заявление сделал во вторник глава медицинского университета города Савэ Аббас Никравеш, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс. "Результаты анализов показывают, что у двух умерших пациентов за последние дни в районе Савэ был коронавирсус", - цитирует его агентство ISNA.
По его словам, речь идет о двух женщинах в возрасте 82 и 78 лет. Таким образом, количество летальных исходов в Иране, вызванных коронавирусом, достигло 14. Минздрав Ирана 19 февраля сообщил о первых случаях заражения в стране новым коронавирусом. Инфицированные были выявлены в Куме. По официальным данным, количество случаев заражения в Иране коронавирусом составляет около 60.