Սլովակիայի արտաքին և եվրոպական գործերի նախարարը կայցելի Հայաստան
Սլովակիայի արտաքին և եվրոպական գործերի նախարար Միրոսլավ Լայչակը փետրվարի 24-ին պաշտոնական այցով Հայաստան կայցելի։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից:
Փետրվարի 24-ին, ժամը 10:15-ին նախատեսվում է ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի և Միրոսլավ Լայչակի հանդիպումը, որի ավարտից հետո՝ ժամը 11։30-ին,  տեղի կունենա երկու ԱԳ նախարարների համատեղ մամուլի ասուլիսը։
Սլովակիայի ԱԳ նախարարի այցը կմեկնարկի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր այցելությամբ։ Նախատեսվում են նաև հանդիպումներ  ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ։
Այցի շրջանակներում տեղի կունենա ՀՀ-ում Սլովակիայի Հանրապետության դեսպանատան պաշտոնական բացման արարողությունը։

Slovakia FM to visit Armenia
The Minister of Foreign and European Affairs of Slovakia, Miroslav Lajcak, will pay an official visit to Armenia on February 24, the Armenian foreign ministry stated.
STEPANAKERT, FEBRUARY 21, ARTSAKHPRESS:On February 24 the Slovak FM is scheduled to meet with his Armenian counterpart Zohrab Mnatsakanyan at 10:15 Yerevan time. The meeting will be followed by a joint press conference at 11:30.
The Slovak FM will firstly visit the Armenian Genocide Memorial upon his arrival to Armenia. Meetings with Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan and President Armen Sarkissian are also expected. During the visit the Slovak FM will attend the official opening ceremony of the Embassy of Slovakia in Armenia.