ՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Բելառուս
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 13-ից 14-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Բելառուսի Հանրապետություն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնեցին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Բելառուսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, գեներալ-մայոր Վիկտոր Խրենինի հրավերով իրականացվող այցի շրջանակներում նախատեսված են հայ-բելառուսական ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցերի շուրջ երկու պետությունների պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարների երկկողմ բանակցությունները, ՀՀ և ԲՀ պաշտպանության նախարարությունների 2020թ. երկկողմ համագործակցության պլանի հաստատումը:

Armenia defense minister to travel to Belarus
The delegation headed by Armenia’s Minister of Defense Davit Tonoyan will be in Belarus on an official visit on February 13-14.
STEPANAKERT, FEBRUARY 12, ARTSAKHPRESS: As a part of this visit on the invitation of Belarusian Defense Minister Viktor Khrenin, bilateral talks between the two ministers of defense on the issues of Armenian-Belarusian military and military-technical cooperation, and the approval of the 2020 bilateral cooperation plan between the Ministries of Defense of the Armenia and Belarus are planned, the Ministry of Defense of Armenia informed. Meetings are also scheduled with senior Belarusian officials.