Չինաստանում կորոնավիրուսի զոհերի թիվը հասել Է 1113-ի
Չինաստանում COVID-19 վիրուսով վարակվածների թիվը գերազանցել Է 44,6 հազարը, 1113-ը մահացել են, առողջացել են 4740-ը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փետրվարի 12-ին այդ մասին հայտնել Է ՉԺՀ-ի Հիգիենայի եւ առողջապահության հարցերի պետական կոմիտեն:
Փետրվարի 11-ին գերատեսչությունը հայտնել Էր ավելի քան 42,6 հազար ախտահարվածների, 1016 զոհերի եւ 3996 առողջացածների մասին: Նորացված տվյալների համաձայն՝ երկրում կորոնավիրուսից մահացության պաշտոնական ցուցանիշը կազմում Է 2,49 տոկոս:
Տարածաշրջանների թվում վարակվածների քանակով առաջին տեղն զբաղեցնում Է Հուբեյի նահանգը, որտեղ արձանագրված Է 33,3 հազար ախտահարված, նրանցից 1068-ը մահացել են, ապաքինվել Է 2639 մարդ: Պեկինում վարակվածների թիվը կազմում Է 342, նրանցից 48-ն արդեն դուրս են գրվել հիվանդանոցից, մահացել են երեքը: Պաշտոնական տվյալների համաձայն՝ երկրում բժիշկների հսկողության տակ Է գտնվում ավելի քան 185 հազար բնակիչ, որոնք սերտ շփում են ունեցել ախտահարվածների հետ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Число жертв коронавируса в Китае увеличилось до 1113
Число зараженных вирусом COVID-19 в Китае превысило 44,6 тыс. человек, 1113 умерли, выздоровели 4740.
СТЕПАНАКЕРТ, 12 февраля, АРЦАХПРЕСС: Как передает Арменпресс, об этом сообщил в среду Государственный комитет по вопросам гигиены и здравоохранения КНР. Во вторник ведомство сообщало о более 42,6 тыс. инфицированных, 1016 жертвах и 3996 выздоровевших. Согласно обновленным данным, официальный показатель смертности от коронавируса по стране составляет 2,49%.
Среди регионов по количеству зараженных первое место занимает центральная провинция Хубэй, где зарегистрировано 33,3 тыс. инфицированных, из них 1068 умерли, выздоровели 2639 человек. В Пекине число зараженных составляет 342 человека, из них 48 уже выписались из больницы, умерли трое.
Согласно официальным данным, под наблюдением медиков в стране находятся свыше 185 тыс. жителей, имевших тесный контакт с инфицированными.