Արցախում գրանցվել է օտարեկրյա քաղաքացիների 16 ամուսնություն
2019 թվականին ուսումնասիրվել և համապատասխան Քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման տարածքային բաժիններ են ուղարկվել օտարերկրյա քաղաքացիների ամուսնության գրանցման թույլտվության շուրջ 16 նյութ՝ նախորդ տարվա 14-ի փոխարեն:
Նախարարի խոսքով՝ ՔԿԱԳ Ստեփանակերտի տարածքային բաժին է ուղարկվել 11, Ասկերանի, Մարտակերտի, Հադրութի 1-ական և Մարտունու՝ 2 նյութ:
«Ամուսնացողներից 9-ը հանդիսանում են ՌԴ, 1-ը` Ուկրաինայի Հանրապետության, 1-ը` Հնդկաստանի Հանրապետության, 2-ը՝ Թուրքմենստանի, 1-ը` Գերմանիայի Հանրապետության, 2-ը` Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների և 16-ը՝ Արցախի Հանրապետության քաղաքացիներ»,- ավելացրել է Ա. Դանիելյանը:

В Арцахе зарегистрировано 16 браков иностранных граждан
В 2019 году было рассмотрено около 16 материалов о регистрации браков иностранных граждан, которые были отправлены в соответствующие отделения ЗАГСа вместо 14 в предыдущем году.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 января, АРЦАХПРЕСС. Как передает корреспондент Арцахпресс, об этом заявил сегодня на пресс-конференции министр юстиции РА Арарат Даниелян. По словам министра, 11 материалов были направлены в отделение ЗАГСа г. Степанакерта, по 1 в Аскеран, Мартакерт и в Гадрут, и 2 в Мартуни.
«9 из них - граждане Российской Федерации, 1 из Республики Украина, 1 из Индии, 2 из Туркменистана, 1 из Германиии, 2 из Соединенных Штатов Америки и 16 - граждане Республики Арцах», - добавил А. Даниелян.