Իրանն ավելի մեծ ծավալներով Է ուրան հարստացնում, քան մինչեւ միջուկային գործարքը կնքելը. Ռոհանի
Իրանը ներկայում ուրանը հարստացնում Է ավելի մեծ ծավալներով, քան 2015 թվականին միջուկային գործարքը կնքելուց առաջ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին հունվարի 16-ին հայտարարել Է հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանին:
«Այսօր մենք ամեն օր ուրան ավելի շատ ենք հարստացնում, քան մինչեւ միջուկային գործարքը կնքելը»,-Ռոհանիի խոսքը մեջբերել Է ILNA գործակալությունը:
Նախագահի խոսքով՝ «Թեհրանը ճիշտ վարվեց, որ դուրս չեկավ Գործողությունների համատեղ համապարփակ ծրագրից (ԳՀՀԾ)»: «Եթե Իրանը դուրս գար, ապա մեր դեմ կվերադարձնեին ՄԱԿ-ի պատժամիջոցները, եւ դրանով իսկ մենք կհեշտացնեինք ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի խնդիրը»,-նշել Է Ռոհանին:

Роухани: Иран обогащает уран в больших объемах, чем до заключения ядерной сделки
Иран в настоящее время обогащает уран в больших объемах, чем до заключения ядерной сделки в 2015 году.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 января, АРЦАХПРЕСС: Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс, oб этом заявил в четверг президент республики Хасан Роухани. "Сегодня мы ежедневно обогащаем урана больше, чем до заключения ядерной сделки", - цитирует Роухани агентство ILNA. По словам президента, "Тегеран поступил правильно, что не вышел из Совместного всеобъемлющего плана действий (СВПД)". "Если бы Иран вышел, то против нас вернули бы санкции ООН и тем самым мы бы облегчили задачу президенту США Дональду Трампу", - отмел Роухани.