Դոլարը, եվրոն, ռուբլին թանկացել են
ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ դեկտեմբերի 10-ին, կազմել է 478.02 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ աճել է 0.05 դրամով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այդ մասին տեղեկանում ենք ՀՀ Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքից։
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 529.50 դրամ (աճել է 0.63 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 628.98 դրամ (աճել է 0.07 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 7.52 դրամ (աճել է 0.03 դրամով)։
Թանկարժեք մետաղների համար բանկի կողմից սահմանվել են հետեւյալ գները. արծաթ՝ 255.43 դրամ, ոսկի՝  22,464.43 դրամ, պլատին՝ 13,801.09 դրամ:

The American dollar’s (USD) exchange rate against the Armenian dram (AMD) comprised AMD 478.02/$1 in Armenia on Tuesday; this is up by AMD 0.05 from Monday, according to the official website of the Central Bank of Armenia.
STEPANAKERT, DECEMBER 10, ARTSAKHPRESS: The exchange rate for one euro was AMD 529.50 (up by AMD 0.63), that of one UK pound totaled AMD 628.98 (up by AMD 0.07), and the rate of one Russian ruble made up AMD 7.52 (up by AMD 0.03) in the country.
In addition, one gram of silver, gold and platinum amounted to AMD 255.43, AMD 22,464.43 and AMD 13,801.09, respectively.