Ավստրալիայում բռնագրավել են թմրանյութերի՝ երկրի պատմության մեջ ամենամեծ խմբաքանակը
Ավստրալական Մելբուռն քաղաքում դաշնային ոստիկանությունը բռնագրավել է թմրանյութերի՝ երկրի պատմության մեջ ամենամեծ խմբաքանակը՝ ավելի քան 800 մլն դոլար արժողությամբ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հաղորդում է news.am-ն այս մասին տեղեկացվում է գերատեսչության կայքում։
Նշվում է, որ գործողությունն իրականացվել է երկրի սահմանապահ ծառայության հետ համատեղ։ Թմրանյութերը հայտնաբերվել են ակուստիկ ստերեո ուժեղացուցիչներում, քաղաքի նավահանգստի բեռների ստուգման ժամանակ։
Ոստիկանների խոսքով՝ հայտնաբերվել են 1,6 տոննա մետամֆետամին եւ 37 կիլոգրամ հերոին։ Դրանց ընդհանուր արժեքը 828 մլն դոլար է։
Գերատեսչությունում նաեւ հավաստիացրել են, որ գործով ձերբակալվել են 37 եւ 38 տարեկան երկու տղամարդ եւ 37 տարեկան մի կին, որոնց կարող է սպառնալ ցմահ բանտարկություն, տեղեկացնում է Gazeta-ն։

В Австралии изъяли крупнейшую партию наркотиков в истории страны
В австралийском городе Мельбурне федеральная полиция изъяла крупнейшую партию наркотиков за всю историю страны, стоимостью более чем на $800 млн. Об этом сообщается на сайте ведомства.
СТЕПАНАКЕРТ, 5 декабря, АРЦАХПРЕСС: Отмечается, что операция проводилась совместно с пограничной службой страны. Наркотики были найдены в акустических стереодинамиках во время проверки грузов в городском порту.
По словам полицейских, было обнаружено 1,6 т метамфитамина и 37 кг героина. Их общая стоимость составляет около $828 млн.
В ведомстве также уточнили, что по делу были арестованы двое мужчин 37 и 38 лет и 37-летняя женщина, которым может грозить пожизненное заключение, передает Gazeta