Ընթացքի մեջ են «Պոլ Էլյուարի տուն» ֆրանկոֆոնիայի կենտրոնի կառուցման շինաշխատանքները
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի և ԱՀ կառավարության համաֆինանսավորմամբ Ստեփանակերտի Թումանյան փողոցի վրա ընթանում են «Պոլ Էլյուարի տուն» ֆրանկոֆոնիայի կենտրոնի շինաշխատանքները:
Ընթացքի մեջ են  «Պոլ Էլյուարի տուն» ֆրանկոֆոնիայի  կենտրոնի    կառուցման    շինաշխատանքները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին   «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում     ասել  է  շինարարությունն  իրականացնող   «Պանտ»    ՍՊ   ընկերության   գործադիր  տնօրեն   Սերգեյ   Հարությունյանը:
Նա  նշել  է, որ   շինարարական  աշխատանքները   մեկնարկել   է  ընթացիկ  տարվա  օգոստոսից:
«Ներկայումս կատարվում են պատերի շարվածք և  բետոնային կոնստրուկտիվ աշխատանքներ: Կենտրոնի շինաշխատանքները  նախատեսվում  է  ավարտին  հասցնել     2020  թվականի    հուլիսին. այն  շահագործման  է  հանձնվելու  սեպտեմբերին»,-ավելացրել  է  Ս. Հարությունյանը:

Ведется строительство Центра франкофонии "Дом Поля Элюара"
На улице Туманяна в Степанакерте ведется строительство Центра франкофонии "Дом Поля Элюара" при совместном финансировании Всеармянского фонда «Айастан» и правительства Республики Арцах.
Ведется строительство Центра франкофонии
СТЕПАНАКЕРТ, 27 ноября, АРЦАХПРЕСС - Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил исполнительный директор ООО "Пант" Сергей Арутюнян.
Он отметил, что строительство началось в августе этого года.
«В настоящее время ведется кладка стен и возведение бетонных конструкций. Строительство центра планируется завершить в июле 2020 года. Он будет введен в эксплуатацию в сентябре», - добавил С. Арутюнян.