Փաշինյանը հայ-իտալական տնտեսական կապերը խորացնելու լավ հիմք է տեսնում. հանդիպում ICE-ի նախագահի հետ
Պաշտոնական այցով Իտալիայում գտնվող ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպեց Իտալիայի արտաքին գործերի և միջազգային համագործակցության և տնտեսական զարգացման նախարարություններին կից ICE՝ Իտալիայի արտաքին առևտրի ինստիտուտի նախագահ Կառլո Ֆերոյի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական կողմից հանդիպմանը մասնակցում է ՀՀ ԱԳՆ Զոհրաբ Մնացականյանը, Էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանը, Իտալիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վիկտորիա Բաղդասարյանը,  ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Կարապետյանը, ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության պետ Ծովինար Համբարձումյանը: ICE-ի կողմից հանդիպմանը ներկա է ICE-ի գլխավոր տնօրեն Ռոբերտո Լուոնգոն:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Իտալիայի արտաքին առևտրի ինստիտուտի նախագահ Կառլո Ֆերոյի հետ հանդիպմանը քննարկել է տնտեսական համագործակցության զարգացման հարցեր: Նա նշել է, որ վերջին տարիներին առկա է դրական դինամիկա: Հայաստանում իտալական կապիտալով ներգրավվածությամբ ընկերությունների թիվն աճել է: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը այդ դինամիկան լավ հիմք է համարում տնտեսական համագործակցությունն էլ ավելի խորացնելու համար:
Պաշտոնական այցով Իտալիայում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նոյեմբերի 21-ին էլ Միլանում աշխատանքային ճաշի ձևաչափով հանդիպում է ունեցել իտալական գործարար և ներդրումային շրջանակների ներկայացուցիչների հետ։ Նրա այցը մեկնարկել է նոյեմբերի 20-ին Վենետիկից: Հռոմում նախատեսված է վարչապետ Փաշինյանի հանդիպումը նաև Իտալիայի Հանրապետության նախարարների խորհրդի նախագահ Ջուզեպպե Կոնտեի հետ:

Пашинян видит основу для углубления армяно-итальянских связей: встреча с президентом ICE
Находящийся с официальным визитом в Италии премьер-министр РА Никол Пашинян встретился с президентом Института внешней торговли Италии (ICE) при министерствах иностранных дел и международного сотрудничества и экономического развития Италии Карло Феро.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 ноября, АРЦАХПРЕСС: Kак передает корреспондент «Арменпресс» из Рима, с армянской стороны во встрече принимали участие министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян, министр экономики Тигран Хачатрян, чрезвычайный и полномочный посол Армении в Италии Виктория Багдасарян, пресс-секретарь премьер-министра Армении Владимир Карапетян, начальник управления внешних связей аппарата премьер-министра Цовинар Амбарцумян. На встрече с ICE присутствовал генеральный директор ICE Роберто Луонго.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на встрече с президентом Института внешней торговли Италии Карло Феро обсудил вопросы развития экономического сотрудничества. Он отметил, что в последние годы наблюдается положительная динамика. В Армении увеличилось число компаний с итальянским капиталом. Премьер-министр Никол Пашинян считает эту динамику хорошей основой для дальнейшего углубления экономического сотрудничества.
Находящийся с официальным визитом в Италии премьер-министр Никол Пашинян 21 ноября в Милане в формате рабочего обеда встретился с представителями итальянских деловых и инвестиционных кругов. Его визит начался 20 ноября из Венеции. В Риме запланирована также и встреча премьер-министра Пашиняна с председателем Совета министров Итальянской Республики Джузеппе Конте.