Թբիլիսիում բողոքի ակցիայի տասը մասնակիցներ վարչական կալանքի են ենթարկվել
Թբիլիսիի քաղաքային դատարանը լույս նոյեմբերի 21-ի գիշերը որոշում Է ընդունել 5-ից մինչեւ 13 օր ժամկետով վարչական կալանքի տակ վերցնել նոյեմբերի 18-ին խորհրդարանի շենքի մոտ ակցիայի՝ բերման ենթարկված տասը մասնակիցների:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դատավոր Վլադիմիր Պիլիշվիլիի վճռին դատապարտյալները եւ դատավարությանը ներկա քաղաքացիներն արձագանքել են բողոքով:
Դատավորը նաեւ վճռել Է ձերբակալվածներից մեկին տուգանել հազար լարիի (335 դոլարի) չափով: Ակցիայի ընթացքում ձերբակալված եւս 25 անձանց գործերը քննվելու են նոյեմբերի 21-ին: Ձերբակալված «Գիրչի» ընդդիմադիր կուսակցության առաջնորդ Զուրաբ Ջափարիձեի գործը քննվելու Է առանձին: Ավելի վաղ տեղեկացվել Է, որ նոյեմբերի 18-ին ոստիկանության կողմից ակցիայի ցրման ընթացքում բերման Է ենթարկվել դրա 37 մասնակից: Նրանց բոլորին վարչական մեղադրանքներ են առաջադրված ոստիկանների կրագադրությունները չկատարելու եւ մանր խուլիգանության համար, հաղորդել Է «Ինտերաֆաքս»-ը:

The Tbilisi municipal court has handed down an administrative detention ruling for 10 of the 37 persons arrested for hooliganism and disobeying police officers during the rally outside the Georgian Parliament building, news.am reports, citing Georgian First Channel.
Tbilisi court finds some activists arrested at rally to be guilty
STEPANAKERT, NOVEMBER 21, ARTSAKHPRESS: Also one person was fined, another was acquitted, and the examination of the cases of the remaining 25 will continue on Thursday.
On November 18, the Interior Ministry of Georgia arrested 37 people while dispersing a rally and protest outside the parliament building. They are accused of disobeying police officers and hooliganism.