ԱՄԷ-ն աջակցում է Իրանի դեմ առավելագույն ճնշման արշավին. ԱՄՆ դեսպան
ԱՄՆ-ը սերտորեն համագործակցում է իր տարածաշրջանային դաշնակիցների հետ՝ Պարսից ծոցում լարվածությունը թուլացնելու համար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտարարել է ԱՄԷ-ում ԱՄՆ նոր դեսպան Ջոն Ռաքոլթան, հաղորդում է News.am-ը:
«Մենք շատ մտահոգված ենք այդ առիթով եւ սերտորեն համագործակցում ենք ԱՄԷ-ի հետ, որպեսզի փորձենք համոզել Իրանին, որ միակ լուծումը քաղաքական լուծումն է: Այսօր աշխարհում բռնությունը տեղ չունի»,- ասել է նա: Նրա խոսքով՝ ԱՄԷ-ի առաջնորդները «հասկանում են, որ կան տակտիկական խնդիրներ, որոնց մենք կարող ենք չհամաձայնել», սակայն նրանք հայտնել են, որ «100 տոկոսով աջակցում են ԱՄՆ վարչակազմի առավելագույն ճնշման արշավին»:

Посол США: ОАЭ поддерживают кампанию максимального давления на Иран
США тесно сотрудничают со своими региональными союзниками, чтобы снизить напряженность в Персидском заливе. Об этом заявил новый посол США в ОАЭ Джон Раколта, передает Associated Press.
СТЕПАНАКЕРТ, 12 ноября, АРЦАХПРЕСС: «Мы очень обеспокоены этим и очень тесно сотрудничаем с ОАЭ, чтобы попытаться убедить Иран в том, что единственным решением является политическое решение. Сегодня в мире нет места насилию», - заявил он. По его словам, лидеры ОАЭ  «понимают, что есть тактические проблемы, с которыми мы можем не согласиться», но также дали понять, что «они на 100% поддерживают кампанию максимального давления» администрации США.