Գազայի հատվածից 50 հրթիռ են արձակել Իսրայելի ուղղությամբ
Պաղեստինցի արմատականները նոյեմբերի 12-ին Գազայի հատվածից առնվազն 50 հրթիռ են արձակել Իսրայելի տարածք, դրանցից 20-ը կալանվել Է «Երաթե գմբեթ» հակաօդային պաշտպանության համակարգով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին հաղորդել Է Իսրայելի պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունը:
Նոյեմբերի 12-ի առավոտվանից օդային տագնապի շչակները մի քանի անգամ գործել են Թել Ավիվում, դրա արբանյակ-քաղաքներ Ռիշոն Լե Ցիոնում, Բաթ Յամում եւ Հոլոնում, ինչպես նաեւ Իսրայելի հարավի Աշդոդ եւ Աշկելոն խոշոր քաղաքներում եւ երկրի՝ Գազայի հատվածին հարող շրջաններում: Իսրայելի Kan պետական ռադիոկայանի տեղեկատվությամբ՝ Գազայից արձակված բազմաթիվ հրթիռներից մեկը նոյեմբերի 12-ին երկրի հարավում ընկել Է բնակելի տան վրա: Զոհերի մասին տեղեկավտություն չի ստացվել, շենքին վնաս Է հասցվել:
Նոյեմբերի 12-ի գիշերն Իսրայելը Գազայի հատվածում հարված Է հասցրել պաղեստնյան «Իսլամական ջիհադ» արմատական խմբավորման հրամանատար Բահա Աբու ալ Աթային: Kan-ի տվյալներով, որը վկայակոչում Է պաղեստինյան աղբյուրներ, ալ Աթան սպանվել Է, եւս երեք հոգի վիրավորվել Է:

Из сектора Газа по Израилю выпустили 50 ракет
По меньшей мере 50 ракет были выпущены во вторник палестинскими радикалами из сектора Газа по израильской территории, 20 из них были перехвачены системой ПВО "Железный купол".
СТЕПАНАКЕРТ, 12 ноября, АРЦАХПРЕСС: Об этом сообщила пресс-служба Армии обороны Израиля.
С утра 12 ноября сирены воздушной тревоги несколько раз срабатывали в Тель-Авиве, его городах-спутниках Ришон-Леционе, Бат-Яме и Холоне, а также крупных городах Ашдод и Ашкелон на юге Израиля и прилегающих к сектору Газа районах страны. По информации израильского государственного радио Kan, одна из многих запущенных из Газы ракет попала во вторник в жилой дом на юге страны. Информации о жертвах не поступало, зданию причинен ущерб, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
В ночь на 12 ноября Израиль нанес удар по командиру радикальной палестинской группировки "Исламский джихад" в секторе Газа Бахе Абу аль-Ате. По данным Kan, которое ссылается на палестинские источники, аль-Ата был убит, еще три человека получили ранения.