Նախագահ Սահակյանը հանդիպում է ունեցել կոմպոզիտոր Ռոբերտ Ամիրխանյանի հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 28-ին հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական արտիստ, կոմպոզիտոր Ռոբերտ Ամիրխանյանի հետ:
Նախագահ Սահակյանը  հանդիպում է ունեցել կոմպոզիտոր Ռոբերտ Ամիրխանյանի հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղոդմամբ՝ քննարկվել են Արցախում մշակույթի զարգացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը երաժշտարվեստի բնագավառում ունեցած ակնառու ավանդի համար եւ ծննդյան 80-ամյակի կապակցությամբ Ռոբերտ Ամիրխանյանին պարգևատրել է «Երախտագիտություն» մեդալով՝ նրան մաղթելով առողջություն եւ նորանոր հաջողություններ։

On the 28th of October Artsakh Republic President Bako Sahakyan met with People's Artist of the Republic of Armenia,composer Robert Amirkhanyan, Central Information Department of the Office of Artsakh Republic President stated.
Bako Sahakyan met with People's Artist of the Republic of Armenia,composer Robert Amirkhanyan
STEPANAKERT, OCTOBER 28, ARTSAKHPRESS: A range of issues concerning the development of culture in Artsakh were discussed during the meeting.
For outstanding contribution to the sphere of musical art and in connection with the 80th birthday anniversary President Sahakyan awarded Robert Amirkhanyan with the "Gratitude" medal wishing him health and new successes.