Վենեսուելայում Սու-30 ինքնաթիռ Է կործանվել, զոհվել են երկու օդաչուները
Վենեսուելայի կենտրոնական մասում կործանվել Է երկրի ռազմաօդային ուժերի Սու-30 ինքնաթիռը, երկու օդաչուները զոհվել են:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին հայտնել Է Բոլիվարյան Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը:
«Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն կարգադրել Է հանգամանալի հետաքննություն անցկացնել՝ պարզելու աղետի պատճառները»,-նշվում Է տարածված հայտարարության մեջ:
Միջադեպը տեղի Է ունեցել այն բանից քիչ անց, երբ ինքնաթիռը հոկտեմբերի 16-ի ցերեկը օդ Է բարձրացել Մանուել Ռիոսի անվան ռազմակայանից, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Венесуэле разбился истребитель Су-30
Истребитель Су-30 ВВС Венесуэлы разбился в штате Гуарико в центральной части страны, оба пилота погибли.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 октября, АРЦАХПРЕСС: Как передает Арменпресс, об этом сообщило в среду Министерство обороны Боливарианской Республики.
"Президент Венесуэлы Николас Мадуро распорядился провести тщательное расследование для выяснения обстоятельств и причин катастрофы", - отмечается в распространенном заявлении.
Инцидент произошел вскоре после того, как самолет в среду днем взлетел с военной базы имени Мануэля Риоса. Как уточнило Минобороны, истребитель следовал на авиабазу имени Луиса дель Валье Гарсии в пригороде венесуэльского города Барселона (штат Ансоатеги).