S7-ը Վրաստան թռիչքների թույլտվություն Է ստացել, բայց չի կարող օգտվել դրանից. Ռոսավիացիա
Ռոսավիացիան S7 ավիաընկարությանը Քութայիս թռիչքների թույլտվություն Է տվել շաբաթական մինչեւ յոթ չվերթ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Դա հետեւում Է գործակալության հրամանից: Սակայն, քանի դեռ գործում Է Վրաստանի հետ ուղիղ ավիահաղորդակցության արգելքը, ավիաընկերությունը չի կարողանա թռիչքներ կատարել այնտեղ:
Ընկերությունն ստացել Է այդ թույլտվությունը, որն ավելի վաղ ուներ նրա «դուստր» «Գլոբուսը», եւ որի հետ S7-ը միավորվել Է, բացատրել Է ավիափոխադրողի ներկայացուցիչը:
Ռոսավիացիայում ասել են, որ թույլտվությունն ընկերության իրավունքն Է: «Դա նորմալ պրակտիկա Է, երբ ավիաընկերութղյան համար երկարացվում են թռիչքներ կատարելու թույլտվությունը, որպեսզի նա հնարավորություն ունենա օդային հաղորդակցության բացման դեպքում դրանք սկսել անմիջապես: Ուստի հենց որ հանվեն Վրաստան թռիչքների սահմանափակումները, S7 ավիաընկերությունը կկարողանա օգտվել այդ իրավունքից»,-նշել են գերատեսչության մամուլի ծառայությունում:

S7 получила допуск на полеты в Грузию и не может им воспользоваться
Росавиация дала авиакомпании S7 допуск на полеты в Кутаиси, до семи рейсов в неделю, следует из приказа агентства.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 октября, АРЦАХПРЕСС: Пока действует запрет на прямое авиасообщение с Грузией, компания летать туда не сможет, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
Компания получила этот допуск, который ранее был у ее "дочки" "Глобус" и с которой S7 объединилась, объяснил представитель перевозчика.
В Росавиации сказали, что допуск - это право компании.
"Это нормальная практика, когда авиакомпании продлевают свой допуск на выполнение полетов, для того чтобы иметь возможность в случае открытия воздушного сообщения начать их сразу. Поэтому, как только будут сняты ограничения на полеты в Грузию, авиакомпания S7 сможет воспользоваться этим правом", - рассказали в пресс-службе ведомства.