Շահումյանի շրջանից 28 աշակերտ եռօրյա այցով մեկնել է Մայր Հայաստան. «Արարիչ» հիմնադրամ
«Արարիչ» բարեգործական հիմնադրամի նախաձեռնությամբ «Ճանաչիր քո հայրենիքը» ծրագրի շրջանակներում այսօր Շահումյանի շրջանից 28 աշակերտ եռօրյա այցով մեկնել է Մայր Հայաստան:
Շահումյանի  շրջանից  28  աշակերտ   եռօրյա այցով մեկնել է Մայր Հայաստան. «Արարիչ» հիմնադրամ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի  հաղորդմամբ՝  «Արարիչ» բարեգործական  հիմնադրամի   տնօրեն  Նարեկ  Ավետիսյանն   ասել  է,   որ     ծրագիրը    հնարավորություն  է  ընձեռում, որպեսզի    հեռավոր   համայնքների  դպրոցականները   ևս  այցելեն   ՀՀ-ն    տեսարժան  վայրեր  և ծանոթանան   գեղատեսի վայրերին:
Աշակերտների   խմբի  պատասխանատու   Կարեն   Եղիշյանի  խոսքով՝  նման  ծրագրերի  իրականացումը   պահանջված  է   և կարևոր, մանավանդ  իրենց  շրջանի՝  Շահումյանի  ծայրամասային   համայնքների    դպրոցականների  համար:
Ըստ    նրա՝   ծրագիրը  ոչ  միայն   ճանաչողական  նպատակ  ունի, այլև՝  հայրենսաիրության  դաստիարակության  գործում  մեծ  առաքելություն  է  իրականացնում:
Հարգելի՛ ընթերցող, 1-5 բալային համակարգով կարող եք գնահատել նյութիորակը՝ 10-55 կարճ համարին ուղարկելով sms հաղորդագրություն՝ նշելով համապատասխան կոդը` -56-:

28 учеников из Шаумяна отправились с трехдневным визитом в Армению. Фонд "Арарич"
28 школьников из Шаумянского района отправились в Армению с трехдневным визитом в рамках программы «Познай свою Родину» по инициативе благотворительного фонда «Арарич».
28 учеников из Шаумяна отправились с трехдневным визитом в Армению. Фонд
СТЕПАНАКЕРТ, 10 октября, АРЦАХПРЕСС - По словам корреспондента "Арцахпресс", директор благотворительного фонда «Арарич» Нарек Аветисян сказал, что эта программа предоставляет возможность школьникам из отдаленных общин также посетить достопримечательности Армении и познакомиться с ними.
По словам руководителя группы Карена Егишяна, реализация таких программ является необходимой и важной, особенно для школьников из Шаумянского района.
По его словам, программа имеет не только познавательную цель, но и выполняет большую миссию в воспитании патриотизма.