ՀՀ պաշտպանության նախարարը հյուրընկալել է ԱՄՆ կոնգրեսականներին
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հոկտեմբերի 7-ին հյուրընկալել է ԱՄՆ Կոնգրեսի ներկայացուցիչների պալատի և հայկական հարցերով հանձնախմբի անդամներ Ջեքի Սփիրին և Ջուդի Չուին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնեցին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, կարևորելով հայ-ամերիկյան հարաբերությունների ամրապնդմանն ուղղված ԱՄՆ Կոնգրեսի ներկայացուցիչների շարունակական աջակցությունը, Դավիթ Տոնոյանը հյուրերին ներկայացրել է պաշտպանության ոլորտում հայ-ամերիկյան համագործակցության ընթացքը և հեռանկարները` հույս հայտնելով, որ կոնգրեսականների ջանքերը նաև ի սպաս կդրվեն հետագայում այս ուղղությամբ համագործակցության ավելի խորացմանը:

Defense Minister of Armenia Davit Tonoyan on October 7 hosted US Congresswomen, members of the Congressional Armenian Caucus Jackie Speier and Judy Chu.
Armenian defense minister hosts US Congress members
STEPANAKERT, OCTOBER 8,  ARTSAKHPRESS: Highlighting the US Congress representatives’ continued assistance to the strengthening of Armenian-American relations, Tonoyan presented to the guests the process and prospects for Armenian-American defense cooperation, expressing the hope that the efforts by the Congress members will also be directed towards the deepening of this cooperation, the Ministry of Defense of Armenia informed.