Հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին աճել են պետբյուջեի մուտքերը. Ֆիննախ
Ընթացիկ տարվա հունվար-սեպտեմբեր ամիսների ընթացքում ԱՀ պետական բյուջե մուտքագրված հարկային եկամուտները և տուրքերը կազմել են 44 միլիարդ 146 միլիոն 100 հազար դրամ` պլանավորված 41 միլիարդ 300 միլիոն դրամ ցուցանիշը գերազանցելով 6.9 %-ով կամ 2 միլիարդ 846 միլիոն 100 հազար դրամով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ֆինանսների նախարարությունից՝ նշելով, որ նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը գերազանցել են 10.5 %-ով կամ 4 միլիարդ 205 միլիոն 800 հազար դրամով:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ պետական բյուջե մուտքագրված հարկային եկամուտների և տուրքերի գումարից 35 միլիարդ 778 միլիոն 900 հազար դրամը կամ 81 %-ն ապահովվել է խոշոր հարկ վճարողների հաշվին:

В январе-сентябре доходы государственного бюджета возросли. Министерство финансов
В январе-сентябре текущего года налоговые поступления и пошлины, внесенные в государственный бюджет Арцаха, составили 44 миллиарда 146 миллионов 100 тысяч драм, превысив запланированный показатель в 41 миллиард 300 миллионов драм на 6,9% или 2 миллиарда 846 миллионов 100 тысяч драм.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 октября, АРЦАХПРЕСС - Об этом "Арцахпресс" сообщили в Министерстве финансов Республики Арцах, отметив, что аналогичный показатель предыдущего года превысил 10,5% или 4 миллиарда 205 миллионов 800 тысяч драм.
Согласно источнику, 35 миллиардов 778 миллионов 900 тысяч драм или 81% налоговых поступлений и пошлин, внесенных в государственный бюджет, были предоставлены крупными налогоплательщиками.