ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է 1-ի զորամիավորման զորամասեր
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը սեպտեմբերի 29-ին շրջայց է կատարել 1-ի զորամիավորման զորամասերում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30  սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, պաշտպանության նախարարը եղել է զորավարժարաններից մեկում, շրջել ռազմավարական զորավարժությունների շրջանակում զինված ուժերի շարքերը համալրած պահեստազորայինների վրանային ավանում, բացազատված ուսումնական կետերում, հետևել կրակային պատրաստության պարապմունքներին։
Զորամիավորման հրամանատար, գնդապետ Ժիրայր Պողոսյանը պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին էներկայացրել է պահեստազորայինների հետ անցկացվող պարապմունքների ընթացքը, ընդգծել համալրված ստորաբաժանումների գործողությունների ներդաշնակությունը։

Defense Minister of Armenia Davit Tonoyan on September 29 visited the military bases of the 1st Military Unit, the ministry reported.
Defense minister visits military bases of 1st Military Unit
STEPANAKERT, SEPTEMBER 30,  ARTSAKHPRESSThe minister toured one of the training centers, the camp point of the reservists, who have joined the ranks of the armed forces as part of large-scale strategic exercises and watched the trainings.
Commander of the military formation, Colonel Zhirayr Poghosyan presented the course of drills being held with the reserve officers and underscored the fact that the operations of the replenished subdivisions are harmonious.