Հանրապետությունում հավաքվել է 2179 տ խաղողի համախառն բերք
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին   «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ԱՀ գյուղատնտեսության  նախարարության բուսաբուծության և բույսերի պաշտպանության  բաժնի  պետ  Արամ  Բադալյանը:
Նրա  խոսքով՝    հանրապետության  1858  հա խաղողի այգիներից սեպտեմբերի  23-ի դրությամբ հավաքվել է 380,5 հա-ը. համախառն   բերքը    կազմել  է  2179 տ:  Միջին բերքատվությունը  1  հա-ից   կազմել  է  57,5  ցենտներ:
Խոսելով գների մասին՝ Ա. Բադալյանը  տեղեկացրել  է  նաև, որ   մթերող գործարանների կողմից խաղողի բերքն ընդունվում է միջինը 135  դրամով՝ կախված բերքի քաղցրությունից:  Իրացման  խնդիրներ հանրապետությունում    առայժմ    չկան:

Grape harvest starts in Artsakh
STEPANAKERT, SEPTEMBER 25,  ARTSAKHPRESSAs of 23 September, 380,5  hectares have been gathered from  1858 hectares of vineyards of the Artsakh Republic, Head of Division of Plant Growing and Plant Protection of Ministry of Agriculture, Aram Badalyan told ArtsakhPress.
He informed that the gross yield of grape amounted to 2179 tons. The average yield is 57,5  cents per hectare.
Talking about the sale of grapes, the responsible person informed that grape harvest is accepted by factories at 135 drams depending on the sweetness of the harvest.