Հանրապետությունում հավաքվել է 2179 տ խաղողի համախառն բերք
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին   «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ԱՀ գյուղատնտեսության  նախարարության բուսաբուծության և բույսերի պաշտպանության  բաժնի  պետ  Արամ  Բադալյանը:
Նրա  խոսքով՝    հանրապետության  1858  հա խաղողի այգիներից սեպտեմբերի  23-ի դրությամբ հավաքվել է 380,5 հա-ը. համախառն   բերքը    կազմել  է  2179 տ:  Միջին բերքատվությունը  1  հա-ից   կազմել  է  57,5  ցենտներ:
Խոսելով գների մասին՝ Ա. Բադալյանը  տեղեկացրել  է  նաև, որ   մթերող գործարանների կողմից խաղողի բերքն ընդունվում է միջինը 135  դրամով՝ կախված բերքի քաղցրությունից:  Իրացման  խնդիրներ հանրապետությունում    առայժմ    չկան:

В Арцахе начался сбор урожая винограда
СТЕПАНАКЕРТ, 25 сентября, АРЦАХПРЕСС - Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сообщил начальник отдела растениеводства и защиты растений Министерства сельского хозяйства Республики Арцах Арам Бадалян.
По его словам, по состоянию на 23 сентября с 1858 гектаров виноградников в республике было собрано 380,5 га. Валовой урожай составил 2179 тонн. Средняя урожайность составила 57,5 ​​ц. с гектара.
Говоря о ценах, А. Бадалян также сообщил, что виноградные культуры принимаются заводами в среднем по 135 драм, в зависимости от сладости урожая. В республике пока нет проблем с продажами.