2020 թվականի պետբյուջեն պետք է ունենա երկու կարևոր ուղղվածություն՝ բնակարանշինություն և ջրամատակարում. Նախագահ
Քաղաքացիների հետ ունենալով բազմաթիվ հանդիպումներ և ծանոթանալով գերատեսչությունների պատասխանատուների զեկույցներին՝ եկել ենք այն եզրահանգման, որ 2020 թվականի պետական բյուջեն պետք է ունենա երկու կարևոր ուղղվածություն՝ բնակարանշինություն և ջրամատակարում:
2020  թվականի    պետբյուջեն  պետք  է   ունենա    երկու    կարևոր   ուղղվածություն՝     բնակարանշինություն  և ջրամատակարում. Նախագահ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հաղորդմամբ,  այս  մասին,   այսօր՝ սեպտեմբերի 18-ին,  տեղի  ունեցած  ԱՀ  կառավարության նիստին  ասել է   Արցախի Հանրապետության նախագահ   Բակո  Սահակյանը:
Ըստ  նրա՝  ջրամատակարարման  խնդիրների  հետ  կապված    առաջնահերթ  խնդիրը   համարվում  է  քաղաքացիներին խմելու   ջրով     ապահովելը, ինչպես  նաև    լրացուցիչ  աշխատանքների    արդյունքում   նոր  ջրամբարների  կառուցումը:
«Մենք   պետք  է   ջրամատակարարման  ուղղությամբ  լրացուցիչ  ուսումնասիրություններ  իրականացնենք, որոնք  էլ    ընթացքի   մեջ  են:  Իսկ   բնակարանաշինության    ոլորտում   կբարելավենք  քաղաքացիների   բնակարանային   խնդիրները»,-մասնավորապես  նշել  է   Բ. Սահակյանը:

Государственный бюджет на 2020 год должен иметь два важных направления: жилищное строительство и водоснабжение. Президент
В результате многочисленных встреч с гражданами и просмотров отчеты ответственных органов, мы пришли к выводу, что государственный бюджет на 2020 год должен иметь два важных направления: жилищное строительство и водоснабжение.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 сентября, АРЦАХПРЕСС - Об этом заявил президент Республики Арцах Бако Саакян на заседании правительства Арцаха 18 сентября, передает корреспондент "Арцахпресс".
По его словам, одним из приоритетов в вопросах водоснабжения является обеспечение населения питьевой водой, а также строительство новых водохранилищ в результате дополнительных работ.
«Нам необходимо провести дополнительные исследования в сфере водоснабжения, которые на данный момент реализуются. А что касается сферы жилищного строительства, то в этом секторе мы будем заниматься решением жилищных проблем граждан», - сказал Б. Саакян.