ՀՀ ԱԺ նախագահը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության դեսպանի հետ
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը սեպտեմբերի 16-ին հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջուդիթ Մարգարեթ Ֆարնուորթի հետ, որն ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից:
«Այս ընթացքում մենք հասցրեցինք բավականին արդյունավետ աշխատել եւ հուսով եմ, որ հետագայում գործընկերային այս հարաբերությունները կշարունակվեն»,- ասել է Արարատ Միրզոյանը դեսպանին:
ՀՀ ԱԺ նախագահը եւս մեկ անգամ շնորհակալություն է հայտնել Ջուդիթ Մարգարեթ Ֆարնուորթին՝ Հայաստանի Հանրապետությունում ընտրական գործընթացների աջակցության ծրագրին մասնակցության համար, ինչպես նաեւ ՀՀ Ազգային ժողովի կարողությունների զարգացմանն ուղղված «Ժամանակակից խորհրդարան՝ ժամանակակից Հայաստանի համար» այժմ իրականացվող ծրագրին մասնակցելու համար:
«Եւ իսկապես ցավում եմ, որ Ձեզ համար կարեւոր այս ծրագիրն արդեն առանց Ձեր մասնակցության կիրականացվի»,- ասել է Արարատ Միրզոյանը:

Арарат Мирзоян провел прощальную встречу с послом Соединенного Королевства в Армении
16 сентября председатель НС РА Арарат Мирзоян провел прощальную встречу с чрезвычайным и полномочным послом Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в РА Джудит Маргарет Фарнуорт, которая завершает свою дипломатическую миссию в Армении.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 сентабря, АРЦАХПРЕСС:  Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью НС Армении.
“За это время мы успели довольно эффективно поработать, и я надеюсь, что и в дальнейшем наши партнерские отношения продолжатся”, - сказал Арарат Мирзоян послу.
Председатель НС еще раз поблагодарил Джудит Маргарет Фарнуорт за участие в программе содействия избирательным процессам в РА, а также за участие в ныне осуществляемой программе “Современный парламент - для современной Армении”, направленной на развитие возможностей НС РА.
“Я действительно сожалею, что эта важная для Вас программа будет реализована без Вашего участия”, - сказал Арарат Мирзоян.