Թրամփը խոստովանել է, որ կարոտում է նախկին խորհրդական Մաքմաստերին
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոլանդ Թրամփը խոստովանել է, որ կարոտում է ազգային անվտանգության հարցերով նախկին խորհրդական գեներալ լեյտենանտ Ռոբերտ Մաքմաստերին, ով 2018 թվականին ԱՄՆ ղեկավարի հետ ունեցած տարաձայնությունների պատճառով լքել է պաշտոնը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնի է դարձել, Մաքմաստերի` պաշտոնից հեռանալուց հետո Թրամփը ժամանակ առ ժամանակ զանգահարում է նախկին խորհրդականին, հայտնում է Tert.am:
Հեռախոսային խոսակցության ժամանակ Թրամփը խոստովանել է, որ թե ինքը և թե աշխատակազմը կարոտում են Մաքմաստերին:
Նշվում է, որ հեռախոսային խոսակցություններից մեկի ընթացքում ԱՄՆ նախագահը նախկին խորհրդականին հարցրել է նրա կարծիքը ազգային անվտանգությանը վերաբերող որոշակի հարցերի, ինչպես նաև Պենտագոնի նոր ղեկավարի նշանակման վերաբերյալ:

Трамп признался, что скучает по бывшему советнику Макмастеру
Президент США Дональд Трамп заявил, что скучает по бывшему советнику по национальной безопасности генерал-лейтенанту Герберту Макмастеру, который подал в отставку из-за разногласий с американским лидером в 2018 году.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 сентабря, АРЦАХПРЕСС: Об этом сообщает NBC News.
Как стало известно, после отставки Макмастера американский лидер с осени прошлого года периодически начал звонить бывшему советнику.
В телефонном разговоре Трамп отметил, что он сам и его помощники из администрации Белого дома, скучают по Макмастеру.
Отмечается, что во время одного из звонков американский лидер обратился к Макмастеру за советом по различным проблемам национальной безопасности и спросил у него мнение насчет кандидатов на назначение на пост главы Пентагона.