Վրաստանի նախագահն ստորագրեց Գախարիային վարչապետի պաշտոնում նշանակելու հրամանագիրը
Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին սեպտեմբերի 9-ին հրամանագիր Է ստորագրել Գեորգի Գախարիային վարչապետի պաշտոնում նշանակելու վերաբերյալ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին հայտնել Է վրացական պետության ղեկավարի՝ ԶԼՄ-ների հարցերով խորհրդական Իրինա Շենգելիան:
«Նախագահը Գախարիայի նշանակման մասին հրամանագիրն ստորագրել Է արդեն այսօր: Պաշտոնական մասն, այդպիսով, ավարտված Է»,-ասել Է Շենգելիան:
Վրաստանի խորհրդարանը սեպտեմբերի 8-ին վստահություն Է հայտնել նոր կառավարությանը՝ Գախարիայի գլխավորությամբ, ինչից հետո, երկրի Սահմանադրության համաձայն, նախագահը երկու օրվա ընթացքում պետք Է հրամանագիր ստորագրեր վարչապետի պաշտոնում նրա նշանակման մասին: Վրաստանի հանրային հեռարձակողի Առաջին ալիքի տվյալներով՝ Գախարիան արդեն ձեռնամուխ Է վարչապետի իր աշխատանքին եւ ժամանել Է այն շենքը, որտեղ գտնվում Է կառավարության աշխատակազմը եւ նրա աշխատասենյակը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Президент Грузии подписала указ о назначении Гахарии на должность премьера
Президент Грузии Саломе Зурабишвили в понедельник подписала указ о назначении Георгия Гахарии на должность премьер-министра.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 сентабря, АРЦАХПРЕСС: Как передает Арменпресс, об этом корр. ТАСС сообщила советник главы грузинского государства по вопросам СМИ Ирина Шенгелия.
"Президент подписала указ о назначении Гахарии уже сегодня. Официальная часть, таким образом, завершена", - сказала Шенгелия.
Парламент Грузии в воскресенье выразил доверие новому правительству во главе с Гахарией, после чего, согласно конституции страны, президент в течение двух дней должна была подписать указ о его назначении на пост.
По данным Первого канала Общественного вещателя Грузии, Гахария уже приступил к работе в ранге премьера и прибыл в здание, где расположена администрация правительства и его рабочий кабинет.