Հուսով եմ` ընտրությունները կկայանան ժողովրդավարական հիմունքներով. Արայիկ Ավանեսյան
Տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններին քվեարկել եմ հանուն մեր բալիկների վառ ապագայի, և ընտրվելու դեպքում իմ առաջին քայլը լինելու է նախընտրական ծրագրի դրույթների իրականացումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Ինքնություն և միասնություն» կուսակցության կողմից առաջադրված Ստեփանակերտի քաղաքապետի թեկնածու Արայիկ Ավանեսյանը:
Նրա խոսքով` նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում փոքր թերություններ, իհարկե, կային: «Այդ ամենը համարում եմ բնական, սակայն պետք է անենք ամեն ինչ, որպեսզի նման թերությունները բացառվեն: Հուսով եմ` ամեն ինչ կկայանա ժողովրդավարական հիմունքներով: Պետք է նշեմ, որ միանշանակ պատկերացնում եմ, թե ինչպիսին է լինելու մայրաքաղաքը հինգ տարի հետո: Եվ համոզված կարող եմ ասել, որ այն համապատասխանելու է մեր նախընտրական ծրագրին»,- ավելացրել է Ա. Ավանեսյանը:

Надеюсь, выборы пройдут на демократической основе. Араик Аванесян
На местных выборах я проголосовал за светлое будущее наших детей, и в случае моего избрания моим первым шагом будет выполнение положений предвыборной программы.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 сентября, АРЦАХПРЕСС - Об этом в интервью корреспонденту «Арцахпресс» заявил кандидат в мэры Степанакерта, выдвинутый партией «Идентичность и единство» Араик Аванесян.
По его словам, в ходе избирательной кампании были небольшие недостатки. «Я считаю все это естественным, но мы должны сделать все возможное, чтобы устранить такого рода недостатки. Я надеюсь, что все будет сделано на демократической основе. Должен сказать, что я точно представляю, как будет выглядеть наша столица через пять лет. И я могу с уверенностью сказать, что это будет соответствовать нашей предвыборной программе», - добавил А. Аванесян.