Դուեյն Ջոնսոնը դարձել Է աշխարհի ամենաբարձր վարձատրվող դերասանը
Հոլիվուդյան դերասան Դուեյն Ջոնսոնը, Forbes-ի վարկածով, դարձել Է տարվա ամենաբարձր վարձատրվող դերասանը: Հանդեսը ներկայացրել Է հերթական վարկանիշը եւ աստղի վաստակը գնահատել Է 89,4 մլն դոլար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Ընդ որում՝ այս տարի նրա վաստակը զիջել Է անցյալ տարվա ցուցանիշին. 2018 թվականին նա վաստակել Էր 119 մլն դոլար, բայց այն ժամանակ դա միայն երկրորդ տեղն Էր: Մեկ տարի առաջ առաջատարը Ջորջ Քլունին Էր, որը 2019 թվականին ընդհանրապես դուրս Է մնացել տասնյակից: Ջոնսոնին հաջողություն Է բերել մասնակցությունը «Ֆորսաժ. Հոբս եւ Շոու» եւ «Երկնաքեր» ֆիլմերին, նա հանդես Է եկել որպես «Պայքար իմ ընտանիքի դեմ» եւ «Շազամ» կինոնկարների պրոդյուսեր: Իսկ 2019 թվականի դեկտեմբերին նրա մասնակցությամբ կթողարկվի «Ջումանջի. նոր մակարդակ» ֆիլմը:
Երկրորդ տեղն զբաղեցրել Է ավստրալացի դերասան Քրիս Հեմսվորթը, որը 2011 թվականից Թորին Է մարմնավորում կոմիքս-ֆիլմերում եւ անցյալ տարվա ընթացքում վաստակել Է 76,4 մլն դոլար: Երրորդ հորիզոնականում հայտնվել Է Ռոբերտ Դաունի-կրտսերը՝ 66 մլն դոլար ցուցանիշով եւ «Երկաթե մարդու» կերպարի նոր մարմնավորմամբ:
Նրան հաջորդում Է հնդիկ դերասան Աքշայ Կումարը. Բոլիվուդի աստղը վաստակել Է 65 մլն դոլար: Նա առաջ Է անցել Ջեքի Չանից (58 մլն դոլար), որը շարունակում Է ակտիվորեն նկարահանվել ՉԺՀ-ում եւ մասնակցել Է «Վիշապի դրոշմի գաղտնիքը» ռուս-չինական նախագծին, ինչպես նաեւ «Ստվերների ասպետը. Ինի եւ Յանի միջեւ» չինական կինոնկարին: Այնուհետեւ գալիս են Բրեդլի Քուփերը եւ Ադամ Սենդլերը, որոնք 57 մլն դոլար վաստակով բաժանել են վեցերորդ դիրքը: Ութերորդ տեղում Marvel-ի աշխարհի հերթական գերհերոս Քրիս Էվանսն Է (43,5 մլն դոլար): Նրան հաջորդում Է նրա գործընկերը՝ «Մրջյուն-մարդ» Պոլ Ռադը (41 մլն դոլար) եւ տասնյակը եզրափակող Ուիլ Սմիթը (35 մլն դոլար), որը ջինի դերակատարն Է «Ալադին»-ում:
Վարկանիշը կազմելիս հաշվի Է առնվել ոչ միայն կինոնախագծերին մասնակցությունից վաստակը, այլեւ մյուս եկամուտները, օրինակ՝ գովազդից, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս» գործակալությունը:
Հարգելի՛ ընթերցող, 1-5 բալային համակարգով կարող եք գնահատել նյութի որակը՝ 10-55 կարճ համարինուղարկելով sms հաղորդագրություն՝ նշելով համապատասխան կոդը` -36-:

Дуэйн Джонсон стал самым высокооплачиваемым актером в мире
Голливудский актер Дуэйн "Скала" Джонсон стал самым высокооплачиваемым актером года по версии Forbes.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 августа, АРЦАХПРЕСС:
Журнал представил очередной рейтинг и оценил заработок звезды в $89,4 млн, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
Причем в этом году "Скала" уступил себе прошлогоднему - в 2018-м он заработал $119 млн, но тогда это было лишь второе место. Год назад лидером был Джордж Клуни, который в 2019 году вообще выбыл из десятки. Успех Джонсону принесло участие в фильмах "Форсаж: Хоббс и Шоу" и "Небоскрёб", он выступил продюсером картин "Борьба с моей семьёй" и "Шазам!". А в декабре 2019 год с ним выйдет фильм "Джуманджи: Новый уровень".
Второе место занял австралийский актер Крис Хемсворт, который с 2011 года играет Тора в фильмах-комиксах и заработал за прошедший год $76,4 млн.
На третьей строчке оказался Роберт Дауни-младший с $66 млн и новым воплощением образа "Железного человека".
Следом идет индийский актер Акшай Кумар: звезда Болливуда заработал $65 млн. Он опередил Джеки Чана ($58 млн), который продолжает активно сниматься в КНР и принял участие в российско-китайском проекте "Тайна печати дракона", а также китайском "Рыцарь теней: между Инь и Ян".
Далее расположились Брэдли Купер и Адам Сэндлер, разделившие шестое место с заработком в $57 млн.
На восьмом месте очередной супергерой вселенной Marvel Крис Эванс ($43,5 млн). Далее идут его коллега "Человек-муравей" Пол Радд ($41) и замыкающий десятку исполнитель роли джинна в "Аладдине" Уилл Смит ($35 млн).
При составлении рейтинга учитывался не только заработок от участия в кинопроектах, но также другие доходы, например, от рекламы.