Արցախում տեղի կունենա հայագիտական միջազգային գիտաժողով
Օգոստոսի 26-ին և 27-ին «Մատենադարան-Գանձասար» գիտամշակութային կենտրոնում տեղի կունենա «Հայոց արևելից կողմանք. պատմություն և մշակույթ» խորագրով հայագիտական միջազգային գիտաժողով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Մատենադարան-Գանձասար» գիտամշակութային կենտրոնի տնօրեն Արամ Թորոսյանը:
Նրա խոսքով՝ միջազգային գիտաժողովին զեկուցումներով հանդես են գալու հեղինակավոր գիտական հաստատությունների ներկայացուցիչներ ոչ միայն Հայաստանի և Արցախի Հանրապետություններից, այլև եվրոպական մի շարք երկրներից:
«Գիտաժողովը նախաձեռնել են Մեսրոպ Մաշտոցի անվան Մատենադարանը, Հայագիտական ուսումնասիրությունների միջազգային ընկերակցությունը, ԱՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարարությունը: Գիտաժողովի կազմակերպմանն աջակցում են ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության գիտության կոմիտեն, ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարությունը և ԱՀ արտաքին գործերի նախարարությունը: Գիտաժողովի բացման արարողությունը տեղի կունենա օգոստոսի 26-ին` ժամը 10:30-ին»,- նշել է Ա. Թորոսյանը:

В Арцахе состоится международная конференция по арменоведению
26 и 27 августа в научно-культурном центре "Матенадаран-Гандзасар" состоится международная конференция по арменоведению.
СТЕПАНАКЕРТ, 12 августа, АРЦАХПРЕСС - Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сообщил директор научно-культурного центра "Матенадаран-Гандзасар" Арам Торосян.
По его словам, на международной конференции выступят представители авторитетных научных учреждений не только Армении и Арцаха, но и ряда европейских стран.
«Конференция была инициирована Матенадараном имени Месропа Маштоца, Международной ассоциацией арменоведов, Министерством образования, науки и спорта Республики Арцах. Конференция проводится при поддержке Комитета по науке Министерства образования, науки, культуры и спорта Республики Армения, Министерства культуры, по делам молодежи и туризма и Министерства иностранных дел Республики Арцах. Церемония открытия конференции состоится 26 августа в 10:30», - сказал А. Торосян.
Уважаемый читатель, вы можете оценить качество статьи, отправив СМС на короткий номер 10-55, указав соответствующий код: -39-.