Հունաստանը գլխավորել Է «Եվրոպայի լավագույն կղզիների» վարկանիշը
Հունաստանն առաջատարն Է ըստ ամերիկյան Travel and Leisure ճանապարհորդությունների հանդեսի վարկածի «Եվրոպայի լավագույն կղզիների» վարկանիշում: Հրատարակության ընթերցողները 2019 թվականին Եվրոպայի լավագույն կղզի (Best Island of Europe in 2019) են ճանաչել Միլոսը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍԵվրոպայի թոփ-15-ում Travel and Leisure-ի ընթերցողները մտցրել են Հունաստանի եւս երեք կղզիներ. Կրետեն (երկրորդ տեղ), Պարոսը (չորրորդ) եւ Սանտորինը (հինգերորդ): Հունաստանի կղզիները Travel and Leisure-ի ընթերցողների կողմից առավել հանրաճանաչների ցուցակ են մտցվել նաեւ եւս մեկ անվանակարգում՝ «Աշխարհի լավագույն կղզիները» (Best Islands in the World): Այնեղ Միլոսն զբաղեցնում Է չորրորդ տեղը, Կրետեն՝ յոթերորդ, Պարոսը՝ 11-րդ եւ Սանտորինը՝ 14-րդ տեղը:
Ընդհանուր առմամբ, հանդեսի ընթերցողների վարկանիշի համաձայն՝ Եվրոպայի 15 լավագույն կղզիների ցուցակ են մտել Միլոսը (Հունաստան), Կրետեն (Հունաստան), Ազորյան կղզիները (Պորտուգալիա), Պարոսը (Հունաստան), Սանտորինը (Հունաստան), Սիցիլիան (Իտալիա), Լիպարյան (Էոլիյան) կղզիները (Իտալիա), Իսկյան (Իտալիա), Մալյորկան (Իսպանիա), Սքայ կղզին եւ Հեբրիդյան կղզիները (Շոտլանդիա), Մալթան, Օրքենյան կղզիները (Շոտլանդիա):
Ինչ վերաբերում Է «Աշխարհի լավագույն կղիզիները» վարկանշին, ապա հանդեսի ըներցողների նախապատվությունները բաշխվել են հետեւյալ կերպ. Շրի Լանկա, Պալավան (Ֆիլիպիններ), Բալի (Ինդոնեզիա), Միլոս (Հունաստան), Մալդիվներ, Անգիլիա (Մեծ Բրիտանիայի ինքնակառավարվող անդրծովյան տարածք), Կրետե (Հունաստան), Քեյփ Բրետոն եւ Նոր Շոտլանդիա թերակղզի (Կանադա), Կո Լանտա (Թաիլանդ), Ազորյան կղզիներ (Պորտուգալիա), Պարոս (Հունաստան), Ֆիջի կղզիներ (Ֆիջիի Հանրապետություն), Գալապագոսյան կղզիներ (Էկվադոր), Սանտորին (Հունաստան), Մաուի (Հավայիի նահանգ, ԱՄՆ), հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Греция возглавила рейтинг "лучших островов Европы" по версии журнала Travel and Leisure
Греция лидирует в категории "лучшие острова Европы" по версии американского журнала путешествий Travel and Leisure.
Греция возглавила рейтинг
СТЕПАНАКЕРТ, 16 июля, АРЦАХПРЕСС:  Лучшим европейским островом в 2019 году (Best Island of Europe in 2019) читатели издания признали Милос, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
В топ-15 Европы читатели Travel and Leisure внесли еще три греческих острова - Крит (второе место), Парос (четвертое) и Санторин (пятое). Греческие острова включены читателями Travel and Leisure в список наиболее популярных и в еще одной номинации "Лучшие острова в мире" (Best Islands in the World). В нем Милос занимает четвертое место, Крит - седьмое, Парос - 11-е и Санторин - 14-е.
В целом в список лучших 15 островов Европы, согласно рейтингу читателей журнала, вошли Милос (Греция), Крит (Греция), Азорские острова (Португалия), Парос (Греция), Санторин (Греция), Сицилия (Италия), Хвар и Далматинские острова (Хорватия), Мадейра (Португалия), Сардиния (Италия), Липарские (Эолийские) острова (Италия), Искья (Италия), Мальорка (Испания), остров Скай и Гебридские острова (Шотландия), Мальта, Оркнейские острова (Шотландия).
Что касается номинации "Лучшие острова в мире", то предпочтения читателей журнала распределились следующим образом: Шри-Ланка, Палаван (Филиппины), Бали (Индонезия), Милос (Греция), Мальдивы, Ангилья (самоуправляемая заморская территория Великобритании), Крит (Греция), Кейп-Бретон и полуостров Новая Шотландия (Канада), Ко Ланта (Таиланд), Азорские острова (Португалия), Парос (Греция), острова Фиджи (Республика Фиджи), Галапагосские острова (Эквадор), Санторин (Греция), Мауи (штат Гавайи, США).