Մեկնարկել է Նիկոլ Փաշինյանի այցը Լյուքսեմբուրգ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԻնչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, Նիկոլ Փաշինյանի պատվիրակության կազմում են ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը, վարչապետի գլխավոր խորհրդական Արսեն Գասպարյանը, վարչապետի օգնական Հրաչյա Թաշչյանը։
Այցի շրջանակում վարչապետը հանդիպում կունենա Լյուքսեմբուրգի կառավարության ղեկավար Քսավյե Բեթելի հետ: Նախ տեղի կունենա երկու երկրների վարչապետների առանձնազրույցը, այնուհետև հանդիպումը կշարունակվի ընդլայնված կազմով:
Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի նախագահ Ֆերնանդ Էտգենի անունից ի պատիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կտրվի ճաշ, որից հետո վարչապետը հանդիպում կունենա Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի պատգամավորների հետ:
Օրվա երկրորդ կեսին վարչապետը կմեկնի Բրյուսել: Եվրոպական խորհրդի շենքում Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի Արևելյան գործընկերության տասնամյակին նվիրված պաշտոնական ընթրիքին, որը կտրվի Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկի անունից:

Armenian PM’s visit to Luxembourg begins
The visit of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and his delegation to Luxembourg has kicked off.
STEPANAKERT, MAY 13,  ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: The Armenian delegation includes foreign minister Zohrab Mnatsakanyan, PM’s chief advisor Arsen Gasparyan and PM’s assistant Hrachya Tashchyan.
During the visit, the Prime Minister of the Republic of Armenia will meet with Prime Minister of Luxembourg Xavier Bettel.
First, the two prime ministers will hold private talks, followed by an expanded-format meeting of the two delegations.
President of the Chamber of Deputies of Luxembourg Fernand Etgen will host an official dinner in honor of Prime Minister Nikol Pashinyan, after which the PM will meet with members of the Chamber of Deputies of Luxembourg.
Later on, the Premier will leave for Brussels to attend the official dinner hosted by European Council President Donald Tusk on the occasion of the Eastern Partnership’s 10th Anniversary.