Մենք պայքարելու ենք Արցախի ինքնորոշման և ժողովրդի տնտեսական վիճակը բարելավելու համար. ՀՅԴ Բյուրոյի նորընտիր ներկայացուցիչ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր՝ հունվարի 25-ին, ընդունել է Հայ Յեղափոխական Դաշնակցության (ՀՅԴ) Բյուրոյի նորընտիր ներկայացուցիչ Հակոբ Տեր-Խաչատուրյանին և Բյուրոյի անդամ Արմեն Ռուստամյանին:
Մենք  պայքարելու  ենք   Արցախի  ինքնորոշման  և    ժողովրդի  տնտեսական  վիճակը   բարելավելու  համար. ՀՅԴ Բյուրոյի նորընտիր ներկայացուցիչ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Հանդիպումից  հետո  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում    Հակոբ Տեր-Խաչատուրյանն   ասել  է, որ ՀՅԴ   Ընդհանուր   ժողովի  անցկացումն  Արցախում ինքնին  պատմական  առաքելությանը  նոր  թափ  տալու   հստակ  միտում  ունի:
Նրա  խոսքով՝  Դաշնակցությունը  սերտ  համագործակցության  մեջ  է  ԱՀ  իշխանությունների  հետ:
«ԱՀ   նախագահի   հետ   հանդիպմանը  քննարկել  ենք  ՀՅԴ  անցյալին, ներկային   և  ապագային   վերաբերող  մի  շարք  հարցեր: Վստահեցնում  եմ, որ  մեր  համագործակցությունը, առաջադրած   ծրագրերը   միշտ  էլ    պիտի  լինեն  Արցախի   իշխանություններին  համահունչ:  Արցախն  ըստ  պատշաճի կարևոր  շրջափուլ   է  մտնում 2020  թվականի  ընտրություններին  պատրաստվելու  համար:Մենք փափագում  ենք, որ    Դաշնակցությունն  Արցախի   կառույցով և  համահայկական   ուժերով զորավիգ  կանգնի  ԱՀ քաղաքական, տնտեսական, ներդրումային  և  այլ  ուղղություններին: Այս  ժողովով մեր  համահայկական  բոլոր   կառույցների  ներկայացուցիչներով  ևս  մեկ  անգամ   հաստատեցինք, որ    մենք  պայքարելու  ենք   Արցախի  ինքնորոշման  և   ժողովրդի  տնտեսական  վիճակը   բարելավելու  համար:  Բոլորս  պետք  է  գիտակցենք, որ  Արցախը  համայն  հայությանն  է»,-մասնավորապես  ասել է  ՀՅԴ Բյուրոյի  ներկայացուցիչը:

Мы будем бороться за самоопределение Арцаха и улучшение экономического положения населения. Новоизбранный представитель Бюро АРФД
Сегодня, 25 января, Президент Республики Арцах Бако Саакян принял новоизбранного представителя Бюро Армянской Революционной Федерации Дашнакцутюн (АРФ) Акопа Тер-Хачатуряна и члена Бюро Армена Рустамяна.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 января, АРЦАХПРЕСС – После встречи, в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» Акоп Тер-Хачатурян сказал, что проведение Общего собрания АРФД в Арцахе имеет само по себе четкую тенденцию придать новый импульс исторической миссии Арцаха.
По его словам, АРФ "Дашнакцутюн" находится в тесном сотрудничестве с властями Арцаха.
«Во время встречи с Президентом Республики Арцах мы обсудили ряд прошлых, настоящих и будущих вопросов АРФД. Уверяю, что наше сотрудничество и программы, всегда будут соответствовать позиции властей Арцаха. Арцах находится на важном этапе подготовки к предстоящим президентским выборам в 2020 году. АРФ "Дашнакцутюн" будет поддерживать политическую, экономическую, инвестиционную и другие сферы Республики Арцах. На этой встрече мы еще раз подтвердили намерение бороться за самоопределение Арцаха и улучшение экономического положения населения», - сказал, в частности, представитель Бюро АРФД.