ԱՀ նախագահի և Ընդհանուր ժողովականների կողմից մատնանշվել են այն կարևոր խնդիրները, որոնք ծառացած են հայ ժողովրդի առաջ. Դավիթ Իշխանյան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 23-ին ընդունել է Հայ Յեղափոխական Դաշնակցության (ՀՅԴ) 33-րդ Ընդհանուր ժողովի մասնակիցներին:
ԱՀ  նախագահի  և  Ընդհանուր   ժողովականների   կողմից   մատնանշվել  են     այն  կարևոր    խնդիրները, որոնք  ծառացած  են   հայ  ժողովրդի    առաջ. Դավիթ  Իշխանյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍՀանդիպումից  հետո  «Արցախպրես»-ի   թղթակցի  հետ  զրույցում   ՀՅԴ Կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչ, ԱՀ  Ազգային  ժողովի   «Դաշնակցություն» խմբակցության պատգամավոր Դավիթ Իշխանյանն  ասել  է, որ  հանդիպմանն  ԱՀ  նախագահի    և  Ընդհանուր   ժողովականների   կողմից       մատնանշվել  են     այն  մարտահրավերները  և     կարևոր    խնդիրները, որոնք  ծառացած  են   հայ  ժողովրդի    առաջ, և  որոնք առաջիկա  տարիներին   պետք է  իրականացնի Դաշնակցությունը:
«Որպես   պատմական  փաստ՝  պետք  է  արձանագրեմ, որ    Հայ  Յեղափոխական  Դաշնակցության  պատմության  մեջ  առաջին  անգամ  է, որ   Ընդհանուր   ժողովն  անց  է  կացվում  Արցախում. դրա  մեջ  մեծ  խորհուրդ  կա:   Կարևոր  է   այն  հանգամանքը, որ    հայ  ժողովրդի  առաջ   ծառացած  հիմնախնդիրների  լուծման  առումով  Արցախն  ունի  իր  տեղն  ու  դերը: Չպետք  է  մոռանանք, որ  վերջին  30  տարիների  ընթացքում    համահայկական  իրականության  մեջ    Արցախի  հիմնախնդրը  եղել  է   ամենակարևոր  հարցը:  Արցախում  այս  ժողովի  անցկացումն      նպատակ  ունի  մեկ  անգամ  ևս  արժևորելու  այն  մտահոգությունները, որոնք  առաջացել  են  վերջին   շրջանում, և    որոնց   լուծման  համար   պետք  է  գտնել  ճիշտ  ուղիներ»-ավելացրել   է:

Президент Республики Арцах и участники Общего Собрания АРФД выделили основные проблемы, стоящие перед армянским народом. Давид Ишханян
23 января Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участников 33-го Общего собрания Армянской Революционной Федерации (АРФ).
СТЕПАНАКЕРТ, 23 января, АРЦАХПРЕСС – В беседе с корреспондентом «Арцахпресс», член ЦК АРФД, депутат НС Арцаха от партии АРФ "Дашнакцутюн" Давид Ишханян сказал, что в ходе встречи Президент и члены Общего собрания коснулись вызовов и основных проблем, стоящих перед армянским народом.
«В качестве исторического факта я должен заявить, что впервые в истории Армянской революционной федерации Общее собрание проходит в Арцахе. В этом есть большой смысл. Важно, что Арцах имеет свое место и роль в решении проблем, стоящих перед армянским народом. Мы не должны забывать, что за последние 30 лет арцахская проблема была основной для всего армянства. Проведение этой встречи в Арцахе направлено на то, чтобы еще раз оценить возникшие в последнее время вызовы и найти пути для поиска правильных решений».